1. Tržiště pro startupy a korporace

Téma: Modern Mobility
Termín: Čtvrtek 4. května 2017 od 17. hodin
Místo: ŠKODA AUTO DigiLab, Jankovcova 1603/47a, Praha 7 – Holešovice (mapa)

Květnové Tržiště bude v duchu prvenství.
Poprvé se veřejnosti otevřou kanceláře DigiLabu, nové divize ŠKODA AUTO.
Tržiště bude také první akcí pro startupy na které vystoupí Ondřej Malý z Úřadu vlády, který v dubnu nastoupil na pozici Koordinátora digitální agendy ČR.
Bude to také první návštěva
Marka Gutt-Mostowy, zakladatele euroLoop, polské vize k využití technologie Hyperloop.


Program

17:00 Door open

17:30 Úvodní slovo - Jarmila Plachá, Head of ŠKODA AUTO DigiLab

17:35 Úvodní slovo - Ondřej Malý, Koordinátor digitální agendy ČR - Úřad vlády

17:40 Keynote speech - Marek Gutt-Mostowy, zakladatel euroLoop

18:10 Prezentace startupů z oblasti Modern mobility

18:40 Jídlo a networking

~21:00 Závěr


Medailonky speakerů

Jarmila Plachá
Head of ŠKODA AUTO DigiLab

During my 15+ year career in senior managerial roles at telco and banking, I have gained a wealth of experience in marketing, advertising, communications, business strategy and product management, and have managed large multinational teams across several countries. I’ve spent nearly 6 years working abroad, leading different corporate group projects. During the last two years I built a digital ICT accelerator for Telefonica, Wayra CEE, and created portfolio of digital startups to grow the core business of Telefonica. My current mission is to help ŠKODA AUTO to create future customer driven mobility solutions and enter into the digital age through successful synergies between ICT startup world and implementation of profitable innovations.

Ondřej Malý
Úřad vlády - Koordinátor digitální agendy ČR

Ondřej Malý se věnuje dlouhodobě oblasti telekomunikací a IT, nejprve jako redaktor deníku Lidové noviny a Hospodářské noviny, posledních 5 let působil jako člen Rady Českého telekomunikačního úřadu. Jeho úkolem je především sladit vládní aktivity na podporu digitální ekonomiky a digitalizace veřejné správy, zajišťovat komunikaci mezi ministerstvy a dalšími ústředními orgány státní správy a také spolupracovat s hospodářskými a sociálními partnery.

Marek Gutt-Mostowy
CEO euroLoop

EuroLoop je společnost zabývající se vývojem a výstavbou kompletního řešení Hyperloop pro přepravu nákladních kontejnerů z námořních přístavů. EuroLoop sídlí v Polsku a založili jej bývalí členové neziskové open-source organizace rLoop, která získala inovační ocenění v soutěži SpaceX Pod Competition organizovanou Elonem Muskem.


Prezentující se startupy z oblasti Modern mobility

e-Parkomat

Startup eParkomat vytvořil unikátní technologii predikce parkovacích míst na ulici na základě big data analýzy dat ze sítě T-Mobile CZ.

Společně s týmem se zakladateli Pavlovi Vrbovi podařilo přetransformovat inovativní myšlenku zaměstnance korporace v prototyp a korporátní starup následně v reálný produkt vyčleněný ze skupiny Deutsche Telekom jako nezávislý spin-off. V rámci skupiny Deutsche Telekom tak jako vytičili alternativní cestu k inovacím. Produkt eParkomat získal řadu ocenění a byl také součástí akceleračního programu ChallengeUP! společností Intel, Cisco a Deutsche Telekom.

Ridelo

Ridelo se z dlouhodobého hlediska zaměřuje na obnovitelné zdroje energie a budoucnost dopravy. Vlajkovou lodí je první bezkontaktní cyklonabíječka na jízdní kolo, která je mimořádně odolná okolním vlivům a snadno využitelná. Stačí připnout a začít šlapat. Nulový odpor. Ou jéé!

HoppyGo

HoppyGo je služba, která propojuje vlastníky aut a řidiče, kteří si chtějí auto pronajmout. Půjčování v aplikaci probíhá na pár kliknutí. HoppyGo umožňuje bezpečné sdilení aut díky partnerství s pojišťovacími partnery.

EMUJ

EMUJ je carsharingová společnost, která půjčuje moderní a ekologicky čisté elektromobily. Naše auta jsou svižná, levná na půjčení, jsou trendem moderních technologií a zároveň nezatěžují životní prostředí. Jezdit s nimi můžete po Praze a Brně, ale i mimo ně a dokonce i v zahraničí. Využívat EMUJ se vyplatí všem, kdo najezdí za rok méně než 10 000 km. To se týká více než poloviny všech řidičů.

Projekt EMUJ vznikl pod hlavičkou skupiny ELDACO, která se angažuje v ochraně životního prostředí. Již více než 15 let projektuje stavby využívající obnovitelné zdroje a provozuje několik větrných a slunečních elektráren. Díky tomu můžeme elektrickou energii pro pohon aut EMUJ odebírat z jednoho zdroje. Společně s obyvateli obce Rozstání vlastníme větrnou elektrárnu, která dokáže vyrobit ročně okolo 5 GWh elektrické energie. Toto množství stačí na ujetí více než 30 milionů kilometrů. Naším cílem je rozmístit elektromobily do ulic Prahy a Brna tak, aby bylo vždy nějaké nadosah.

Parkio